Güvenli Alışveriş

 

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken şey tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu ve her türlü  bilgilerinizin şifrelenerek korunduğunu gösterir.

 

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitemizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere bankaya gönderilir. Kartın kullanılabilirliği onaylanınca alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilemediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bilgileri ele geçirmesi engellenir.  

 

Evex.com.tr'de , Iyzico ödeme altyapısı aracılığıyla PCI - DSS 1.seviye sertifikasıyla ödemeleriniz güvenli bir altyapı üzerinden işlem görür. Evex.com.tr ödeme güvenliği açısından pek çok lider firmanın tercih ettiği Iyzico.com'u, e-ticaret altyapısı güvenliği açısından Ticimax.com'u tercih etmiştir.


Kredi Kart bilgileri, Evex'te saklanmamaktadır. Bu sebeple, kartınız bilginiz dışında kullanılamaz. Satın alınan bir ürünün bedelinin tekrar tahsil edilmesi, Evex ve bankaların teknik alt yapısı tarafından engellenmektedir.

 

 İnternet üzerinden kredi kartı/ banka kartı kullanarak alışveriş yapmak, herhangi bir mağazadan kredi kartıyla/ banka kartıyla alışveriş yapmaktan daha güvenlidir. Bir mağazada veya restoranda, kredi kartınızı/banka kartınızı ödeme yapması için bir başkasına vermeniz daha risklidir.

  

3D Secure Nedir ? 3D Secure sistemi internet alışverişlerini güvence altına alır mı ? 

 3D Secure uygulaması hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz BKM'nin (Bankalararası Kart Merkezi) internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 3D Secure, internetten güvenli alışveriş yapılabilmesi için Visa ve Mastercard tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir. Bu sistem sayesinde tüm kredi kartı kullanıcılarının internet alışverişleri güvence altına alınmıştır.

CVC2 ( CVV) numarası nedir ? Ekstra bir güvenlik sağlar mı ?

 Kredi kartınızın arka yüzünde bulunan son 3 hanesine CVC2(CVV) numarası adı verilmektedir. Bu numara,ekstra bir güvenlik sağlamaktadır. Evex.com.tr'deki alışveriş işlemlerinde daha güvenli alışveriş için bu 3 haneli numarayı girmeniz istenmektedir.